Eliza podwójną laureatką a Zuzia finalistką zDolnego Ślązaka❗

W Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu odbyły się finały wojewódzkie Konkursu zDolny Ślązak. 25.01.2020 r. – finał konkursu geograficznego, 29.01.2020 r. finał konkursu historycznego.
Uczennica naszej szkoły – Eliza Kawka – po przejściu etapu szkolnego i powiatowego zakwalifikowała się do finału z dwóch przedmiotów.
W początkowym etapie konkursów uczestniczyło w województwie dolnośląskim około 5 tysięcy uczniów szkół podstawowych. Do etapu wojewódzkiego z geografii przeszło 41 uczniów, a z historii 46. Możemy się pochwalić, że Eliza znalazła się w gronie najlepszych geografów i historyków Dolnego Śląska szkół podstawowych, uzyskując po 47 punktów i tytuł laureata konkursów 🏆❗ Musimy dodać, że Eliza jest dopiero uczennicą klasy siódmej i w konkursie zmierzyła się z uczniami o rok starszymi.
✅Z kolei tytuł finalisty zDolnego Ślązaka z języka angielskiego otrzymała nasza uczennica Zuzanna Ciągło. Warto dodać, że niestety do tytułu laureatki Zuzi zabrakło tylko jednego punktu! Jednak jesteśmy z Niej również bardzo dumni, zważywszy na fakt, że poziom tego konkursu był naprawdę bardzo wysoki (na poziomie matury podstawowej). Ta zdobyta wiedza na pewno przyda się podczas egzaminu ósmoklasisty, który przed Zuzią już w kwietniu. Trzymamy kciuki 👍
Jesteśmy dumni z osiągnięć Elizy Kawki i Zuzanny Ciągło. Wielkie gratulacje❗👏
A. Kogut, R. Bizoń