Dzień Poczty Polskiej

W ramach obchodzonego ,,Dnia Poczty Polskiej” 📫 dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Gorcach. Bardzo serdecznie przywitała nas Pani Agnieszka Niewiara, która troskliwie się nami zajęła i oprowadziła po różnych zakątkach poczty. Na początku byliśmy w miejscu, gdzie segreguje się listy.✉️📩 Widzieliśmy specjalne półeczki, a także duże worki, w których znajdowały się posortowane listy. Pani Agnieszka pokazała nam duży stempel – teraz wiemy, że nazywa się datownik. Wielką frajdę sprawiało nam własnoręczne przybijanie stempli na kopertach. 📧 Po tym mogliśmy zobaczyć, kto nadaje się do tej pracy, wszystkie grupy zdały egzamin. Następnie udaliśmy się do pomieszczenia, w którym swoje stanowiska pracy mają listonosze. Kolejnym miejscem, które odwiedziły „Motylki”🦋, ,,Biedroneczki”🐞, „Sówki” 🦉oraz ,,Słoneczka”☀️ była sala dla klientów poczty. Wszystkiego byliśmy ciekawi i zawsze uważnie słuchaliśmy tego, co opowiada nam Pani Agnieszka. Był też czas na przymierzanie czapki i torby listonosza. Na zakończenie spotkania i w ramach podziękowania wręczyliśmy na ręce Pani Agnieszki własnoręcznie wykonaną laurkę. Otrzymaliśmy słodką niespodziankę🍬, za którą serdecznie dziękujemy. Teraz wiemy już, że praca na poczcie jest bardzo ciekawa i potrzebna. Na sam koniec naszej wycieczki kupiliśmy pocztówkę, znaczek i napisaliśmy kartkę do naszej Pani Dyrektor. Kartkę wrzuciliśmy do skrzynki pocztowej. Wróciliśmy do przedszkola z bagażem miłych wrażeń. Teraz na temat pracy Urzędu Pocztowego wiemy już prawie wszystko. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie😊.
Renata Mika

Galeria: https://photos.app.goo.gl/wMUSi6EQJvrv7Gkp7