Góra Grosza

Przypominamy, że trwa zbiórka na Górę Grosza. Jak co roku w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet😉.

Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, wychowujących się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych👨‍👩‍👦‍👦. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc💪, wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Uczniowie i przedszkolaki nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:

💗Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie💗

To już XX edycja, nie możemy zawieść i tym razem- zbiórka trwa do końca lutego. W naszej szkole klasy rywalizują, która przyniesie więcej- przewidujemy nagrody dla zwycięzców❗
Renata Bizoń