Współpraca z Toyotą

Podsumowanie projektu „DOBRE POMYSŁY ZMIENIAJĄ NASZ ŚWIAT”

30 września 2021

Na terenie OSiR w Boguszowie – Gorcach została przygotowana gra terenowa w ramach projektu „Bezpieczna droga do szkoły i terenu obiektu OSiR” dla chętnych dzieci z całego miasta, przy współpracy nauczycieli wychowania fizycznego z PSP nr 5 im. B. Malinowskiego i pracowników OSiR.

Tematyka zagadnień gry terenowej obejmowała pytania z zakresu sportu, wiedzy na temat pierwszej pomocy, bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, umiejętności rozpoznania oznaczeń poziomych i pionowych oraz turystyki terenu powiatu wałbrzyskiego.

Więcej informacji o grze terenowej przeczytacie na portalu: wałbrzyszek.com

29 marca 2021

Do 8 kwietnia trwa głosowanie na najlepsze projekty Funduszu Toyoty – „Dobre pomysły zmieniają nasz świat”, które będą realizowane w 2021 roku. Do głosowania na swoje projekty zachęcają szkoły i samorządy. A który z nich wspierają mieszkańcy Boguszowa-Gorc?

Mieszkańcy regionu mogą zagłosować na wybrane przez siebie projekty z aglomeracji wałbrzyskiej i powiatu oławskiego zgłoszone przez lokalne organizacje non-profit. Każdy oddany głos oznacza jeden punkt przyznany danemu projektowi. – Chcemy by mieszkańcy regionu wałbrzyskiego i jelczańskiego mogli razem z nami współdecydować o tym, które projekty będą realizowane w ramach tegorocznej edycji konkursu, bo przecież to oni będą rzeczywistymi beneficjentami projektów. Stąd nasz pomysł na ten sposób głosowania. By wyrównać szanse mniejszych i większych gmin do punktacji zaliczanych jest maksymalnie pierwszych 100 głosów mieszkańców oddanych na każdy projekt – podkreśla Grzegorz Górski, Manager General Affairs fabryki Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach, która jest inicjatorem Funduszu Toyoty.

Więcej informacji na portalu: https://walbrzych.dlawas.info/

Wsparcie z Toyoty:

Rok szkolny 2018/2019
– dofinansowanie 1 200 zł – przeznaczone na zajęcia ekologiczne i piknik ekologiczny;

Rok szkolny 2019/2020 „Woda źródłem życia”
– dofinansowanie 1800 zł – przeznaczone na zakup poidełka dla uczniów;

Rok szkolny 2019/ 2020 „Eko przygoda”

– dofinansowanie 2000 zł przeznaczone na zakup naklejek na ściany i schody szkolne.

Galeria zdjęć: