Zadania, klasy 7

TYDZIEŃ 2 (23-27.03.2020)

Matematyka Teresa Kaźmierska klasa 7a , Temat : Potęga o wykładniku naturalnym. Przypominamy pojęcie potęgi, potęga jest to iloczyn tych samych czynników. Proszę przepisać do zeszytu definicje potęgi z książki str 221, przeanalizować przykłady ze str 221. Zrobić w ćwiczeniach ćwiczenie 1-6 str 91, z książki zad 1 str 221. Zadania do wykonania do piątku żeby weekend był wolny. Kto nie zdąży to na poniedziałek. W razie pytań proszę o kontakt. Pozdrawiam

Drodzy Uczniowie, proszę, abyście zmierzyli się w wybranymi dyktandami Efektów nie wysyłacie na maila, prace nie będą oceniane.
Do końca tygodnia zakres materiału został wyznaczony, a kolejne ustalenia w poniedziałek. Jestem do dyspozycji na grupach, a zajęcia online wg Waszych potrzeb i planu lekcji do ustalenia. Zaproponuję niedługo takie spotkania w sieci. Pozdrawiam
Dużo zdrówka
K.Ogrodnik.
https://dyktanda.online/

J. angielski, p. Bizoń: wiadomość dla moich uczniów klas 5-7. Proszę skorzystać z linku i instrukcji do logowania.https://www.pearson.pl/jezyk-angielski/english-class/dla-ucznia/dodatkowe-cwiczenia-interaktywne/#accordion%3Daccord-7382
Podaję kody do grup: klasy V: XWFV-REYE Klasa6a: URM3-PHJC, klasą 6b już ma Klasy7: TERMA-RCHN

P. Bizoń: Polecenia do zadań dla klasy VII z języka angielskiego. Termin przesłania zadań do p. Bizoń na Messengera: niedziela 29 marca do godziny 15.00.

Przepisz do zeszytu podane zdania z karty pracy (wszystkie szare pola) wstawiając: chich, that, who lub where, a następnie pod zdaniem przetłumacz je.

Korzystając z karty pracy (szare i białe pola) ułóż 10 zdań w czasie past Simple (przeszłym) łącząc jedno białe pole z szarym. Zdania powinny być logiczne, każdego wyrażenia można użyć tylko raz.

Zadania wykonujemy w zeszycie w całości. Robimy zdjęcia zeszytu i przesyłamy. W razie pytań (najpierw proszę ze zrozumieniem przeczytać instrukcje) proszę o kontakt.

Klasy 6/7, grupy podstawowe, Karolczyk.
Zadanie wykonujemy do niedzieli – 29.03.2020.
Czasowniki nieregularne, czasy: Present Perfect, Past Simple.

Uzupełniamy zadanie odpowiednimi czasownikami nieregularnymi (które ćwiczyliście od poniedziałku za pomocą fiszek, więcej: www.psp5gorce.pl/angielski).

ZADANIE:
https://bit.ly/33LzOQn

Zadanie jest w formie elektronicznej (na smartfon, tablet, itd.) Zaczynamy od podania swojego adresu e-mail. Wypełniamy wszystkie 10 zadań i klikamy wyślij. Nauczyciel automatycznie otrzymuje wyniki testu oraz kompletne dane o tym, co zrobiliście dobrze/źle.

Nie jest to zadanie na ocenę – w tym tygodniu testujemy przygotowaną przeze mnie platformę, ALE od następnego poniedziałku wszystkie zadawane przeze mnie zadania będą już oceniane!

Język angielski, T. Karolczyk, klasa 7a/b, grupa podstawowa do środy 25.03.2020.

Drodzy uczniowie! W tym tygodniu oglądacie przygotowany przeze mnie film i dowiadujecie się jak uczyć się korzystając z „fiszek”:
https://www.youtube.com/watch?v=qAZ3zgpFl60
Następnie ściągacie (3 pliki poniżej) i drukujecie fiszki zapoznając się ze słownictwem.

Osoby, które nie mają możliwości wydrukowania karty pracy ćwiczą słówka wchodząc tutaj:
https://quizlet.com/pl/497927953/klasy-6-7-fiszki-czasowniki-nieregularne-flash-cards/

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat uczenia się z fiszek (i ich przygotowania) wejdźcie na stronę szkoły http://psp5gorce.pl/angielski/ i sprawdźcie e-lekcję, którą dla Was przygotowałem.

Język polski klasy VIIa i VII b. Po balladach Mickiewicza czas na zagadnienia językowe.
📝 Homonimy ( 246-247) oraz
📝Mowa zależna i niezależna (263-264). Proszę wykonać ćwiczenia ✒️ ze strony 87(1) i 88(2-4) oraz strony 95-96. Ćwiczenie 2 a/88 proszę przesłać na adres mailowy k.ogrodnik.pspnr5@gmail.com do piątku 27 marca. Pozdrawiam 😀

🧮Matematyka
Zadania dla klasy 7a.
Temat : Powtórzenie wiadomości o równaniach. Zadania z książki, zadm1 , 2 , 7 , 10e i f, 11c i d str. 214, zad 12 str 215.
Proszę przesłać mi na maila do środy, na ocenę.

🎼🎶MUZYKA
Dokończyć przepisywanie nut i słów utworu „Oda do radości”. Nauczyć się śpiewać.
🖌️🎨PLASTYKA
Dla chętnych: prace na wybrany konkurs ( „Moja mama”, „KROKUS- Twój sprzeciw ma znaczenie”, „Anioł hospicjum”)
❗Wszyscy: plakat na konkurs szkolny „Trzymaj formę” i „Bieg po zdrowie”
Regulaminy konkursów na stronie szkoły.

🧪🧬Chemia dla klasy 7a i 7 b, proszę powtórzyć równania reakcji chemicznych w tym celu przeczytajcie bardzo dokładnie rozdział 25 str.142. Polecam również film na YouTube współczynnik stechiometryczne kanał No i już. Następnie aby to utrwalić zróbcie zadanie 2 str. 147. Zadanie sprawdzimy w środę 🙂

🇩🇪Język niemiecki klasy VII:
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/90522769_692790581462209_3090052416251363328_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=110474&_nc_ohc=PRbtS-IVswQAX-OVE3v&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&_nc_tp=7&oh=1402269599eb401908303fd1154879e1&oe=5E9F9C60

🙏Zadania z religii 7a i 7b. Temat nr 36 wszystkie zadania.

🚶Wychowanie fizyczne dla klas 7🤾
Dzień dobry, w związku z zamknięciem szkoły i czasem kwarantanny zapraszam do podtrzymywania swojej formy fizycznej w domu. Przesyłam zestaw ćwiczeń, które pozwolą w tym trudnym okresie trochę rozruszać się we własnym domu. Wystarczy znaleźć tylko kawałek miejsca, oraz coś miękkiego (matę, dywan, itd.). Wszystkie ćwiczenia należy wykonywać dokładnie, z żadnym z nich nie śpiesząc się. Wykonuj ćwiczenia w miarę własnych możliwości, jeśli nie jesteś w stanie zrealizować ilości powtórzeń założonej dla Twojej klasy, zrób troszkę mniej. Jeśli jednak będzie dla Ciebie za łatwo śmiało możesz lekko zwiększyć obciążenia. Nie przesadź jednak z tym.
Życzę miłej zabawy😉👍
Więcej:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=692803118127622&id=478413536233249&__tn__=K-R

TYDZIEŃ 1 (12-20.03.2020)

✍️Zadania z historii
➡️Klasa VIIA i VIIB str.156/ćw. 1,2 Przed jakimi problemami stanęło młode państwo polskie po 1918 r. Jakie decyzje w sprawie polskiej podjęła konferencja pokojowa w Paryżu. Przedstaw wkład Józefa Piłsudskiego w odzyskanie przez Polskę niepodległości. ❗Uczeń ze swojej klasy wybiera jeden temat do pisemnego opracowania. Pisemna odpowiedź na wybrane pytanie zostanie sprawdzona przez nauczyciela na ocenę. Odpowiedź na osobnej podpisanej kartce (imię, nazwisko i klasa). Na pozostałe pytania uczeń jest przygotowany ustnie, co w późniejszym czasie zweryfikuje nauczyciel. Owocnej pracy życzy nauczyciel historii👍

📝Język polski dla klas VII a i VII b. Do odczytania teksty z podręcznika od strony 211 do 224.📋 Do podanych zagadnień odnoszą się Ćwiczenia na stronach ✒️71-72 (Gatunki epickie. Powieść historyczna) oraz ✒️73-74 ( Symbol i alegoria). Proszę wykonać te zadania do końca tygodnia. Następne ustalenia za tydzień. 👍

Link do Khan Academy matematyka kl. 7: https://pl.khanacademy.org/…/variables-expressions-and-equa…

🐊🦓🕷️🌵Biologia dla klas VII: https://pl.khanacademy.org/science/biology/human-biology

😇Religiazadania na czas przerwy od zajęć dydaktycznych🔵Klasa 7a, 7b opracowanie tematów nr 34, 35, wszystkie zadania.

Zadania od nauczycieli wychowania fizycznego 🏃 oraz plastyki🖌️🎨 dla uczniów klas 4-8.
W ramach realizacji programów profilaktycznych m.in.: BIEG PO ZDROWIE 🏃oraz TRZYMAJ FORMĘ 💪uczniowie zobowiązani są do przygotowania plakatów propagujących zdrowy styl życia.
Tematy prac obejmują:
🚭Klasa 7 i 8 – papierosy jako Twój wróg.
Każda praca zostanie oceniona przez Komisję. Najciekawsze prace będą wywieszone na szkolnych korytarzach a ich autorzy docenieni w formie dodatkowej oceny z plastyki oraz wychowania fizycznego. Technika i format pracy dowolny. Przewidziane nagrody dla zwycięzców 🤗.
Plakaty będą zbierane po powrocie do szkoły.

🇩🇪 Język niemiecki: Zalecane są powtórki dla klas 7-8, które są na końcu w ćwiczeniach. Na okładce ćwiczeń znajduje się kod do słuchanek i materiałów multimedialnych. Ćwiczenia mają różne stopnie trudności.
Zachęcamy także do wykonania quizów z języka niemieckiego- powtórki, jak i nowy materiał. Link do materiałów:
ttp://shorturl.at/buvS6

🇩🇪 Język niemiecki: Na wtorek, klasa 7a/b. Proszę przepisać poniższy tekst do zeszytu, przetłumaczyć go i zobrazować. Zdjęcia tłumaczenia i obrazków proszę przesłać do mnie. Obrazki mają być małe. Praca ze słownikiem. Die Uhr Das ist die Uhr. Die Uhr hat ein Zifferblatt. Auf dem Zifferblatt sehe ich zwei Zeiger und zwölf Ziffern. Der eine Zeiger ist groß, der andere ist klein. Der große Zeiger zeigt die Minuten an, der kleine zeigt die Stunden an. Ich trage eine Armbanduhr. Mein Vater hat eine Taschenuhr. Zu Hause haben wir einen Wecker und eine Wanduhr.

🇬🇧Język angielski
Uczniowie klas IV- VII chcąc utrwalić wiadomości z języka angielskiego mogą skorzystać z Extra Online Homework. Wskazówki jak korzystać z tego narzędzia znajdują się na wewnętrznej stronie okładki ćwiczeń z języka angielskiego. Uwaga❗Do indywidualnych ćwiczeń nie jest potrzebny kod identyfikacyjny kursu, podany przez nauczyciela.
Odniesienia do podręczników z języka angielskiego we wszystkich klasach:
https://www.pearson.pl/jezyk-angielski/domowa-szkola/

🇬🇧Język angielskiquizy Kahoot, klasy 4-8:
http://tiny.cc/presentsimplecontinuous
http://tiny.cc/vocabularyy
http://tiny.cc/verbsss

Instrukcja Kahoot:
1. Wchodzimy na stronę z quizem Kahoot z wybranego przez siebie linka (możemy użyć do tego celu laptopa, tabletu, telefonu, który będzie służył jako urządzenie główne do wyświetlania pytań – host).
2. Po lewej stronie klikamy na przycisk „PLAY”, następnie wybieramy „HOST GAME” i wchodzimy w tryb „CLASSIC”.
3. Na innych telefonach/tabletach/laptopach (które będą brały udział w quizie) wchodzimy w przeglądarkę, wchodzimy w adres www.kahoot.it i wpisujemy kod PIN. Wybieramy swój pseudonim.
4. Na urządzeniu głównym – wyświetlającym pytania klikamy start i rozpoczynamy nasz quiz!

W razie pytań, proszę kontaktować się ze mną drogą mailową pod adresem: karolczykangielski@gmail.com
KOLEJNE ZADANIA POJAWIĄ SIĘ W NAJBLIŻSZY PONIEDZIAŁEK

🧪Chemia 🧫dla klas 7a, 7b zad. 1- 5 str. 136.
Projekt: Efekt cieplarniany przyczyny skutki zapobieganie. -wysylamy na adres e-mail: moniatosia @op.pl

⚖️Zagadnienia do opracowania z fizyki:
klasa VII
1. Napisz referat na temat: „ Zastosowanie prawa Pascala i prawa Archimedesa w życiu codziennym”. Skorzystaj z podręcznika, encyklopedii lub innych dostępnych źródeł informacji.
2. Powtórz i wykonaj samodzielnie notatkę do zeszytu na temat analizy ruchów prostoliniowych: jednostajnego i jednostajnie przyspieszonego. Skorzystaj z podręcznika strona 152 – 153 „Powtórzenie. Kinematyka.”
3. Poćwicz zamianę jednostek i zapisz do zeszytu:
12 mm = …….m 2,6 mg = ……dag
0,36 kg = ……g 18 m = …….m
15 min = …….h 452 g =………kg
0,5 h = ………s 65 cm = ……mm
5,6 km = …….m 35 kPa= …….Pa

Zadania dodatkowe:

✏️Link do nauki programowania na wszystkich poziomach: https://studio.code.org/courses

✏️Link do wszystkich poziomów matematyki w Khan Academy: https://pl.khanacademy.org/math

🌼👁️🌧️🐍Polecane filmy edukacyjne z nauk przyrodniczych na wszystkich poziomach znajdują się na stronie: https://m.cda.pl/moherpower/folder/14930306

🦒🦦🦩 Matematyka dla wszystkich od 0-8 klasy:
https://www.matzoo.pl/?fbclid=IwAR2SGyf_Fyfqqt3GMK8lthWjg0pEwexOP3w9R_G8TGh8t0VUMg8_IdQoMAs

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *