KANGUR MATEMATYCZNY

W tegorocznym konkursie wzięło udział 28 uczniów. Konkurs został przeprowadzony zdalnie. Uczniowie naszej szkoły zmierzyli się w kategoriach: Żaczek, Maluch, Benjamin i Kadet.

Na największe wyróżnienie zasługuje uczennica klasy 5a Malwina Zaremba, która uzyskała aż 106,25 na 150 punktów.

Kangur matematyczny to konkurs dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Wywodzi się z Australii, gdzie został rozpropagowany przez Petera O’Hallorana. W 1990 r. odbył się po raz pierwszy w Europie i za sprawą francuskich matematyków został rozpropagowany w wielu krajach świata.

W Kangurze bierze udział około 30 krajów. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność myślenia logicznego, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym, a w 2007 dołączyły do niego Kanada, Cypr, Ekwador, Grecja, Indie i Kirgistan.

Serdecznie gratulujemy Malwinie kolejnego sukcesu!