Jak uczyć się j. angielskiego w sposób ciekawy i angażujący?


Mamy dla Państwa kilka pomysłów, porad i ciekawych stron internetowych, które mogą okazać się przydatne i motywujące do nauki, zarówno gramatyki języka angielskiego, jak i słownictwa.

Wykorzystanie „tradycyjnych” gier planszowych

 1. Scrabble
  Rodzice mogą grać w Scrabble ze swoimi dziećmi, zachęcając ich do tworzenia słów zgodnie z określonymi zasadami. W trakcie gry mogą zachęcać dzieci do formułowania zdań z nowo poznanymi słowami, co pomaga w utrwaleniu ich znaczenia i gramatyki.
 2. Bingo z obrazkami
  Gra w Bingo (z obrazkami), gdzie każdy obrazek reprezentuje słowo w języku angielskim, może być świetnym sposobem na naukę słownictwa. Rodzice mogą zachęcać dziecko do wypowiadania słów, które pasują do obrazków na planszy.
 3. Karty z pytaniami i odpowiedziami
  Rodzice mogą przygotować karty z pytaniami i odpowiedziami z zakresu gramatyki i słownictwa, a następnie grać w gry typu „memory”, aby dziecko mogły utrwalać wiedzę w sposób interaktywny i zabawny.
 4. Fiszki
  https://www.youtube.com/watch?v=qAZ3zgpFl60&ab_channel=tomkarol


Programy/strony/gry online

1. Quizlet https://quizlet.com/
Quizlet to platforma edukacyjna, która umożliwia tworzenie zbiorów fiszek, quizów, gier i testów, które mogą pomóc w nauce słówek, gramatyki i innych zagadnień językowych. Dzięki różnorodnym trybom nauki, Quizlet może być przydatnym narzędziem w utrwalaniu materiału.

Przykładowe zadanie: https://quizlet.com/198513020/food-drink-flash-cards/?i=21dkk1&x=1jqt

2. Kahoot https://kahoot.com/
Dzięki aplikacji/platformie Kahoot mamy możliwość stworzenia interaktywnych gier i testów. Może to być skuteczny sposób na zachęcenie dziecka do aktywnego udziału w nauce gramatyki. Po rejestracji możemy wybierać spośród tysięcy zadań.

Przykładowe zadanie: https://create.kahoot.it/share/kahoot-zdrowie-klasa-6/9b001e11-647c-412b-b7d6-20724fe6ddcf

3. Study Blue https://play.google.com/store/apps/details?id=com.studyblue&hl=pl&gl=US

Jest to platforma/aplikacja, która umożliwia tworzenie notatek, fiszek i quizów, a następnie ich ćwiczenie w sposób interaktywny.

Wykorzystanie wyżej wymienionych metod sprawi, że dziecko będzie miało możliwość uczenia się w sposób interesujący, angażujący i motywujący z wykorzystaniem gier i zabaw, co może przynieść korzyści w długoterminowej nauce języka angielskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *