Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to, aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem uczą się, działają…, żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał…, żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się,pilnował porządku i praworządności… to nie tylko praca, ale i walka….w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości…”

Janusz Korczak

🙍‍♂️🙍‍♀️25 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swój program wszystkim uczniom naszej społeczności szkolnej. Nie zabrakło chwytliwych postulatów: „brak prac domowych”, ,,dzień bez jedynki” czy ,,większa ilość dyskotek”. Każdy z uczniów i nauczycieli naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata. Nad całością wyborów czuwali opiekunowie samorządu . Na nich spoczywała odpowiedzialność za prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania. Głosami szkolnych wyborców.

📌Przewodniczącą Szkoły została uczennica klasy 7a Maja Rogowska. Mai gratulujemy wygranej i życzymy wielu sukcesów w sprawowaniu tak zaszczytnego stanowiska.

📌 Zastępcą Przewodniczącej SU został Maksymilian Drozdowski z klasy 7b.

📌 Skarbnikiem została Wiktoria Klimczak z klasy 8a.

W tym roku szkolnym rozpoczyna działalność ❤️Mały Samorząd Uczniowski.

📌Przewodniczącym Małego Samorządu został Mikołaj Milewski z klasy 3b,

📌Zastępcą Jagoda Szczepańska z kl.2b oraz Aleksander Janik z kl.3a.

Szkolnym Rzecznikiem Praw Dziecka została Pani Agnieszka Prusak.

Gratulujemy i życzymy sukcesów 👏

Wszystkich uczniów klas 4-8 zapraszamy do włączenia się w działalność Samorządu😊👍.