Wspieramy, tych którzy odchodzą i pamiętamy o zapomnianych

Wspieramy, tych którzy odchodzą i pamiętamy o zapomnianych. W zeszły piątek Szkolny Klub Wolontariatu po raz pierwszy odwiedził Wałbrzyskie Hospicjum. 11 wolontariuszy z opiekunem p. Renatą Bizoń wzięło udział
w akcji „Pola Nadziei”. Wspólnie z innymi szkołami zasadziliśmy mnóstwo żonkili, kwiatów, które są symbolem naszej solidarności z cierpiącymi, jak
i symbolem triumfu miłości nad śmiercią. Dodatkowo, dzięki uprzejmości Pani Renaty Wierzbickiej- Prezesa Hospicjum , mogliśmy w Jej towarzystwie zwiedzić Hospicjum. Pani Prezes opowiedziała nam o tym jak działa to miejsce, a my zapewniliśmy Ją, że chętnie włączymy się w pomoc dla pacjentów i pracowników tej placówki.

Chętni wolontariusze klas V-VIII wraz z opiekunami p. Renatą Bizoń i p. Tomaszem Karolczykiem 22 października br. wzięli również udział w pracach związanych z porządkowaniem zaniedbanych grobów na cmentarzu przy ulicy Chopina w Boguszowie-Gorcach. Dzięki ich zaangażowaniu udało się uprzątnąć wiele zapomnianych grobów. Uczniowie usunęli liście, chwasty i pozostałości starych zniczy. Październik i listopad to czas, w którym szczególnie wspominamy osoby, które już od nas odeszły. Dziękujemy wolontariuszom, którzy zaangażowali się w tą akcję i poświęcili swój wolny czas.Renata Bizoń, Zuzanna Ciągło (kl. 8A)