OGÓLNOPOLSKIE TOWARZYSTWO OCHRONY PTAKÓW – zaprasza wszystkich miłośników ptaków

Każdy z nas może podawać swoje pierwsze obserwacje, kiedy po raz pierwszy wiosną zobaczyli: bociana białego, jaskółkę dymówkę, jerzyka, czy usłyszeli kukułkę. Na stronie:
http://www.springalive.net/pl-pl/migrations/addnew

W weekend 9–10 maja 2020 roku lub w terminie zbliżonym do tych dni, zorganizuj rodzinną ptasią wycieczkę w swojej okolicy. Znajdź ciekawe miejsce – park, pobliski las lub łąkę,
i wybierz się tam na spacer ze swoją najbliższą rodziną. Zabierzcie lornetki, jeśli je macie, i coś do jedzenia oraz picia, bo obserwacje mogą przecież potrwać.
Podczas wycieczki zanotuj wszystkie gatunki ptaków, które zaobserwujecie. Interesują nas wszystkie gatunki, ale szczególną uwagę poświęćmy w tym dniu ptakom wędrownym, w tym bohaterom programu Spring Alive – bocianowi białemu, dymówce, brzegówce, jerzykowi, kukułce, a także żołnie i sieweczce obrożnej. Wszystkie obserwacje wprowadźcie po wycieczce do internetowej bazy ornitho.pl, a gatunki Spring Alive na www.springalive.net.
Po wycieczce napisz do nas krótki mail (na adres: aleksandra.krol@otop.org.pl) z informacją, gdzie odbyła się wycieczka, kto w niej uczestniczył (wystarczy liczba uczestników). Prześlij zdjęcie/zdjęcia, które udało Ci się zrobić. O najciekawszych rodzinnych wycieczkach napiszemy na stronie Spring Alive, a ich uczestników nagrodzimy drobnymi upominkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *