Kółko programistyczne – podsumowanie! (PROJEKT CMI)

W roku szkolnym 2020/2021 w Naszej szkole odbywały się zajęcia programowania i robotyki w ramach projektu „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”. Partnerem Wiodącym Projektu jest Politechnika Łódzka, która realizuje go wraz z Politechniką Warszawską, Politechniką Wrocławską, Politechniką Gdańską, Akademią Górniczo-Hutniczą, oraz Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog i Stowarzyszeniem I love Math, którego celem jest podnoszenie kompetencji nauczycieli oraz edukatorów z zakresu algorytmiki i programowania oraz nauczania informatyki, a także odkrywanie i rozwijanie talentów informatycznych uczniów.


W ramach grantu otrzymanego przez p. Tomasza Karolczyka uczniowie klasy 5a zapoznawali się z podstawami języka Scratch, algorytmiki i programowali roboty w środowisku mBlock otrzymane przez naszą szkołę!

W pierwszym semestrze młodzi programiści poznawali środowisko Scratch i tworzyli swoje pierwsze programy, gry oraz animacje, w kilka z nich możecie zagrać poniżej!


Drugi semestr był jeszcze ciekawszy! Razem w formule zdalnej odpakowywaliśmy zestawy robotyczne mBot, poznawaliśmy ich możliwości i pisaliśmy programy, dzięki którym roboty ożywały: wydawały z siebie dźwięki, świeciły diodami RGB i przemieszczały się w wybrane przez nas miejsca wykorzystując silniki i czujniki ruchu.ZAGRAJCIE W GRY I SPRAWDŹCIE PROGRAMY I ANIMACJE,
KTÓRE RAZEM STWORZYLIŚMY!

Projekty Malwiny Zaremby:


Projekt Marty Prusak:DO ZOBACZENIA ZA ROK!


Ciekawostka:
Przeszkolenie n-la prowadzącego przez Politechnikę Wrocławską/Łódzką obejmowało 288h zajęć praktycznych i teoretycznych podnoszących kompetencje z algorytmiki i programowania w językach tj. Scratch, Python oraz C++.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *