Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

W dniu 27 września 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole dzień Polskiego Państwa Podziemnego, które było fenomenem na skalę europejską. Uroczystości przybrały formę wykładów połączonych z prezentacjami multimedialnymi i filmami dokumentalnymi. Adresatami byli uczniowie klas 7 i 8. Przybliżyły one uczniom organizację PPP, jego strukturę, dowódców oraz najważniejsze akcje dywersyjne. Szczególną uwagę zwrócono na elitę PPP czyli ,,Cichociemnych”. W tym roku obchodzimy 80-tą rocznicę pierwszych zrzutów tych elitarnych jednostek do okupowanej Polski. Dzięki ich poświęceniu i odwadze udało się zorganizować wiele akcji, które osłabiły potencjał niemieckiego okupanta. Organizatorzy: K. Kawka, K. Ogrodnik, A. Mazur.